Construct 2 ile geliştirdiğimiz oyunları export ederken bazen birtakım sorunlarla karşılaşabiliyoruz.Bu yazımızda Construct 2 sorunsuz export işlemini anlatacağım.

HTML 5 Website Seçimi

ilk adımda Construct 2 File menüsünden Export project tıklıyoruz,Açılan ekranda oyunu Web Sitemiz , Android yada Ios cihazlara uygun çıktısını alabilmek için HTML 5 website seçerek Next butonuna tıklıyoruz.

HTML 5 Website Seçimi

HTML 5 Website Seçimi

Oluşturulan Oyunun Kayıt Edileceği Klasör Seçimi

Bu ekranda ilk satırda oyunumuzun çıktısının kaydedileceği klasör görünüyor bu kısmı olduğu gibi bırakabilir yada buradan farklı bir klasör seçebilirsiniz.

PNG recompression kısmı olduğu gibi kalabilir (standard)

Burada en çok sorun oluşturan kısım olan en alttaki Minify script yazan kutucuktaki işareti varsa kaldırıyoruz ve Next butonuna tıklıyoruz.

Oluşturulan Oyunun Kayıt Edileceği Klasör Seçimi

Oluşturulan Oyunun Kayıt Edileceği Klasör Seçimi

Choose Template Ekranı

Şimdiki ekrandaki Choose Template kısmı Normal Style olarak kalmalıdır ( Oyunun android yada ios çıktısını alacaksanız mutlaka Normal Style seçili olmalıdır ) diğer seçenekler oyunu sitenize eklediğinizde reklam alanı kısmı eklemenize yarıyor fakat 2 adet dosya oluşturarak oyunu iframe içinde gösterdiği için bana göre kullanışlı değil Normal Style seçtikten sonra Export butonuna tıklıyoruz ve oyun dosyalarımız oluşturulmaya başlıyor,export işlemi bittikten sonra açılan ekranda Open destination folder tıklayarak oluşturulan oyun dosyalarınızı görebilirsiniz.

Choose Template Ekranı

Choose Template Ekranı

Construct 2 Oyunu Bilgisayarımda Açılmıyor

Oyunu kendi bilgisayarınızda çalıştırmak istediğinizde "Exported games won't work until you upload them. (When running on the file:/// protocol, browsers block many features from working for security reasons" hatası alıyorsanız Construct 2 Oyunları Çalıştırma Hatası yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları